Технології

Новий керамічний матеріал здатний запасати тепло і віддавати його при легкому стисненні

Бетонний блок або шматок асфальту можуть залишатися теплими на дотик навіть через багато годин після заходу сонця. Поверхня цих матеріалів зберігає накопичене за день тепло і протягом ночі повільно розсіює його назовні. Це абсолютно природний процес – але що якщо взяти його під контроль?

У дослідженні, нещодавно опублікованому в журналі «Nature Communications», вчені з Університету Токіо повідомляють, що їм вдалося розробити матеріал, який може запасати тепло і віддавати його на вимогу – для цього достатньо лише трохи його стиснути.

Цей матеріал являє собою кераміку – а точніше «багатосмуговий лямбда-трититан-пентоксид» і складається з титану і кисню. Він може запасати теплову енергію сонця, а також використовувати електричний струм, енергія якого також буде надана у вигляді тепла.

Одна з найбільших проблем машин, електричних генераторів, і фактично будь-яких пристроїв з рухомими частинами, полягає в тому, що велика частина їх енергії розсіюється в навколишнє середовище у вигляді тепла. Уявіть собі двигун автомобіля або звичайну електричну лампочку. Під час своєї роботи вони генерують тепло, яке являє собою, фактично, марно витрачену енергію. Термочутлива кераміка може збирати це тепло і потім віддавати його по команді – завдяки такому підходу воно не буде втрачено і його можна буде використовувати в практичних цілях.

Команда з Токіо сподівається, що їх нова технологія допоможе знизити теплові втрати в промисловості і стане важливою частиною енергетики відновлюваних ресурсів– а з часом знайде собі дорогу до створення електроніки і комп’ютерів.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button