Всесвіт

Найкраще місце для першої марсіанської колонії на думку фахівців NASA

Якщо люди не хочуть померти на Марсі від спраги, їм знадобиться надійне джерело води. Вченим NASA відомо те саме місце, де її запаси легкодоступні й невичерпні.

Ще у 2019 році вчені NASA підібрали ідеальне місце для висадки людей на Червону планету, де лід знаходиться настільки близько до поверхні, що космонавти зможуть дістатися до нього за допомогою звичайної лопати. Таким чином, питання “де саме людина повинна висадиться на Марсі?” вирішене.

Згідно з дослідженням, опублікованим в Geophysical Research Letters, рівнина в кратері Аркадія Планітія, сформована стародавніми потоками лави, може відповідати всім вимогам, що пред’являються до місця висадки. Тут є маса льоду, розташованого близько до поверхні Марса, що дозволить першим людям на планеті без праці добувати воду замість того, щоб доставляти її з землі.

“Важко доставити що-небудь з землі”, – сказав планетолог НАСА та провідний автор дослідження Сільвен Піке. – Якщо вам не потрібно везти воду, ви економите купу грошей, простору і маси на своєму космічному кораблі, а замість неї можете захопити наукові прилади».

НАСА вважає наявність льоду обов’язковою умовою при виборі місця приземлення. Але при цьому агентству потрібна ділянка, де космонавти не замерзнуть на смерть. Наприклад, на полюсах Марсу багато льоду, але температура в цих регіонах може опускатися до -150 °C. Крім того, там темно протягом декількох місяців. Тому полярна посадка виключена.

З цієї причини вчені шукають місця, розташовані ближче до екватора, де значно тепліше і світліше. Перевага віддається північній півкулі через велику кількість рівнин, на яких простіше приземлитися. Питання було тільки у воді, а точніше в наявності на рівнинах льоду.

Щоб знайти крижані поклади, Піке та його команда проаналізували дані, зібрані протягом понад 10 років спостережень Марса двома космічними апаратами НАСА: Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) та Mars Odyssey Orbiter. Вчені використовували термочутливі прилади апаратів. “Водяний лід має унікальну теплову поведінку”, – пояснює Піке. – Він дуже добре зберігає тепло”. Завдяки цій особливості він зігріває поверхню Марса навесні й влітку. Саме тому в Аркадії Планітії настільки м’який для Марса Клімат.

 

NASA/JPL-CalTech/ASU

Використовуючи цей метод, команда вчених змогла довести, що на рівнині Аркадії Планітії є лід, що знаходиться всього в декількох сантиметрах від поверхні, а значить космонавтам не знадобиться везти на Марс не тільки воду, але і важке обладнання для видобутку льоду.

Знайдений лід стане в пригоді й для наукових досліджень. Якщо це льодовик, то його шари зможуть багато розповісти про історію планети.

Піке і його колеги продовжують вивчати поверхню Марса своїм методом, не виключаючи можливості виявити ще більш привабливе місце для висадки перших людей на Червоній планеті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments