Людина

40% американських дітей вважають, що хот-доги – це овочі

Багато дітей у США, мабуть, надзвичайно неясно уявляють собі, звідки насправді береться їжа, яку вони їдять щодня. Особливо коли мова заходить про м’ясо — дослідники з’ясували, що 40% молодого покоління вважає, що гамбургери, хот-доги й бекон отримують з рослин.

Діти не змогли правильно визначити, що бекон, гамбургери й хот-доги — це м’ясо, а картопля фрі-овоч.

Вчені з Університету Фурмана (США) провели дослідження, яке виявило шокуюче явище — виявилося, що чи не половина американських дітей у віці від чотирьох до семи років не розуміє, звідки береться м’ясо і не може відрізнити його від продуктів рослинного походження. Вони провели опитування серед 176 дітей. Майже 40% опитаних вважали, що хот-доги отримують з рослин, а понад 46% вважали картоплю фрі різновидом м’яса. 41% дітей не зміг визначити, що бекон — це не овоч.

Дослідники припускають, що причиною цієї дивної проблеми може бути так званий «парадокс м’яса» — в психології так називають конфлікт між харчовими уподобаннями людей і їх моральною реакцією на страждання і смерть тварин. Коли люди не хочуть, щоб тваринам завдавалася шкода, але при цьому їдять м’ясо, виробництво якого вимагає їх вбивства, то конфлікт між переконаннями та поведінкою викликає когнітивний дисонанс. Тому люди пристосовують своє мислення, щоб мінімізувати дискомфорт, пов’язаний з суперечністю між своїми переконаннями й діями.

Причиною цього явища також може бути й те, що батьки не пояснюють своїм маленьким дітям, звідки береться м’ясо. І це досить тривожна тенденція, оскільки в майбутньому від раціону вже дорослих дітей буде залежати зміна клімату, вважають вчені.

“Навіть курячі нагетси — їжу, в назві якої є згадка тварини — більше третини опитаних дітей класифікували як рослинну їжу», – пишуть автори дослідження. “Схоже, діти заперечують той факт, що деякі тварини є джерелами їжі».

Дослідники погоджуються, що їх вибірка була не надто широкою, і більш дорослі діти, можливо, не мають таких сплутаних уявлень про походження їх звичної їжі. Однак вони відзначають, що якщо діти не будуть розуміти, звідки береться їжа — зокрема, м’ясо, виробництво якого відповідально за більшу частину викидів парникових газів в харчовій промисловості — то в майбутньому зміна клімату в кращу сторону малоймовірно.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments