Всесвіт

Найменший з астероїдів виявився не один: у нього знайшли свій супутник (фото)

У троянського астероїда знайшли свій супутник. Спостережувана відстань між двома тілами становить близько 200 км.

Навесні 2022 року, 27 березня, наукова група місії НАСА “Люсі” виявила супутник біля астероїда Полімела. Це найменший з троянських цілей зонда. Спочатку вчені планували спостереження транзиту Полімели перед зіркою. В цілому 26 команд професійних астрономів і любителів спостерігали шлях астероїда. У НАСА готувалися виміряти місце розташування, розмір і форму Полімели з безпрецедентною точністю.

“У загальній складності 14 команд повідомили про спостереження за мерехтінням зірки, коли астероїд проходив перед нею. Але коли ми проаналізували дані, виявилося, що два спостереження відрізняються від інших, – пояснює Марк Бьюї, керівник відділу досліджень “Люсі” в південно-західному дослідницькому інституті. – Два астрономи виявили об’єкт приблизно в 200 км від Полімели. Схоже, це був супутник”.

Графік, що показує спостережуване відділення астероїда Полімела від його виявленого супутника.
Надано: Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА.

Використовуючи дані транзиту, вчені зрозуміли, що діаметр супутника становить приблизно 5 км і обертається навколо Полімели. При цьому діаметр астероїда становить 27 км по найширшій осі. Спостережувана відстань між двома тілами становила близько 200 км. Відповідно до міжнародної угоди супутнику не дадуть офіційну назву, поки дослідники не визначать його точну орбіту.

Використовуючи дані затемнення, вчені оцінив діаметр супутника астероїда Полімела.
Надано: Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА

Супутник знаходиться занадто близько до Полімели, щоб його можна було чітко спостерігати в наземні або навколоземні телескопи – без допомоги зірки на тлі. Тож коли його назвуть – невідомо. Можливо, це не відбудеться раніше 2027 року. Саме тоді “Люсі” наблизиться до астероїда. На момент спостереження він знаходився на відстані 770 млн км від Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments