Наука

Створено “еліксир старості”: молоді миші стали дорослішими після переливання крові

У молодих мишей з’явилися ознаки старіння після переливання крові від більш дорослих особин.

Міжнародна група дослідників використовували переливання крові у мишей для вивчення процесів старіння. Дослідження показало, що реципієнти, які отримали кров від старих особин, на час отримували вікові зміни в організмі. Відкриття доводить, що старіння – це неодмінна властивість клітин.

У процесі експерименту дослідники переливали молодим самцям мишей у віці трьох місяців кров від більш дорослих особин у віці 22-24 місяців. В якості контрольної групи вчені використовували мишей, яким переливали кров «ровесників». Після цього дослідники протестували випробовуваних на м’язову силу і витривалість.

Дослідження показало, що ті миші, які отримали «стару» кров, ставали слабкішими, у них знижувався темп рухів і витривалість. У порівнянні з контрольною групою у цих тварин м’язи скорочувалися гірше і повільніше розслаблялися. Крім того, у них спостерігалися ознаки пошкодження нирок і старіння печінки. При цьому при обробці крові сенолітиками (противіковими препаратами) перед переливанням всі ефекти старіння пропадали.

Автори роботи вважають, що клітинне старіння є не просто реакцією на стрес і пошкодження, які посилюються з віком, ні хронологічним властивим клітинам явищем. Саме тому воно може передаватися разом з кров’ю. Старіючі клітини – старі клітини, які перестали відтворюватися, але не були виведені з організму, — впливають на молодий організм, викликаючи порушення в роботі.

Вчені вважають, що, вивчаючи процеси старіння, можна навчитися його сповільнювати, наприклад, видаляючи старіючі клітини і омолоджуючи кров.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button