Всесвіт

Найпростіша теорія про темну матерію, ймовірно, найближча до істини

Астрофізики провели дослідження і з’ясували, які моменти повинні врахувати існуючі альтернативні теорії гравітації, щоб описати вплив темної матерії.

Крім моделі Лямбда-CDM, яка вводить темну матерію для опису спостережуваних явищ, існує кілька альтернативних космологічних теорій. Тепер фізики наклали на них такі обмеження, що всі вони виявилися невірними.

Відповідно до прийнятої в науковому співтоваристві моделі CDM (Лямбда-CDM) у нашому Всесвіті крім баріонної матерії існує також темна матерія і холодна темна матерія. Ця модель добре описує і пояснює прискорене розширення Всесвіту, чим не можуть похвалитися інші теорії. Ось тільки виявити частинки, складові темну матерію, вченим поки не вдалося.

У деяких альтернативних теоріях гравітації не вводиться темна матерія. Але спостережувані ефекти, які CDM пояснює наявністю цього типу матерії, нікуди не зникають. Тому альтернативні теорії повинні якось викручуватися, щоб описати ці експериментальні факти. Два астрофізики з Лабораторії реактивного руху NASA і Прінстонського університету вирішили полегшити завдання деяким теоретикам і провели дослідження, в результаті якого наклали обмеження на альтернативні космологічні моделі.

Дослідники виявили, що жодна з теорій гравітації, запропонованих досі, не задовольняє виявленим ними обмеженням. Це означає, що якщо ефекти від впливу темної матерії можна пояснити альтернативною теорією, а не CDM, то така теорія ще не розроблена. У майбутньому робота фізиків може послужити основою для розробки нових теорій гравітації, які більшою мірою узгоджуються з космологічними спостереженнями.

За словами дослідників, альтернативна теорія, що задовольняє їх критеріям, повинна бути настільки унікальною, що згідно з нею галактики поблизу Чумацького Шляху рухалися б по «божевільним» траєкторіях. Таким чином, найпростіше пояснення для темної матерії все ще полягає в тому, що вона складається з частинок, які слабо взаємодіють з баріонною матерією.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments