Всесвіт

Станція InSight зафіксувала три потужних марсотрясіння. Причини одного з них незрозумілі

Апарат InSight зафіксував три сильних марсотрясіння. Два з них відбулися влітку, останнє — у вересні, повідомляється на сайті НАСА.

Сейсмограф SEIS insight зафіксував три нових марсоходи в серпні й вересні 2021 року. Вчені заявили, що вони стали одними з найпотужніших і тривалих за весь час роботи апарату, а це понад 1000 солів (марсіанських діб).

Сейсмометр

У НАСА вже визначили місце, де відбулися «літні» марсотрясіння Відзначається, що один з серпневих поштовхів стався на дивно великій відстані від станції. Першопричину і локалізацію третього марсотрясіння поки з’ясувати не вдалося.

jpl.nasa.gov

На сьогодні станція InSight пропрацювала на Марсі вже 1005 марсіанських діб, на 300 метрів перевищивши спочатку планований термін експлуатації. 18 вересня 2021 року, у свій тисячний сол, радар зафіксував одне з найпотужніших і тривалих марсотрясінь тривалістю півтори години. За попередніми оцінками, його магнітуда склала 4,2. Це третя велика сейсмічна подія, виявлена станцією за місяць – 25 серпня сейсмограф зафіксував два марсотрясіння магнітудою 4,2 і 4,1. Джерело вересневих поштовхів ще належить з’ясувати, уклали в НАСА.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button