Всесвіт

До чого призводить загравання з космосом

Які проблеми землянам може створювати дослідження космосу?

Трохи більше місяця тому у віці 69 років пішов з життя чудовий російський космонавт Олександр Серебров, який мав безліч орденів і медалей за великі заслуги в галузі дослідження, освоєння і використання космічного простору, багаторічну сумлінну працю, активну громадську діяльність.

До чого призводить загравання з космосом

За час своєї професійної кар’єри в якості космонавта, він здійснив чотири польоти на космічних кораблях «Союз Т- 7» на «Салют- 7» (повернувся на «Союз Т- 5»), «Союз Т- 8» на «Салют- 7″, » Союз ТМ- 8 «і «Союз ТМ- 17». При чому, обидві останні експедиції на російській орбітальній станції «Мир».

Загальна кількість налітаного часу склала 372 діб 22 години. Сєрєбров виконав в цілому 10 виходів у відкритий космос. Перевершив ці рекорди лише інший російський космонавт Анатолій Соловйов у 1997 році. Сумарний час роботи Сереброва в безповітряному просторі — 31 годину 49 хвилин.

Але мало, хто знає, що останні десять років свого життя після здійснення своєї останньої експедиції на орбітальній станції «Мир», космонавт мучився від невідомої хвороби, якою заразився в космосі.

Вся справа в тому, що земні бактерії, грибки та віруси під вплив потужної космічної радіації здатні до різних мутацій. Вони перетворюються на міцні і надзвичайно резистентні і життєздатні організми, з якими практично, а часто і зовсім неможливо боротися. За один день перебування в космосі космонавт отримує річну дозу космічної радіації, яку ми зазвичай отримуємо на Землі. Мікроорганізми, які одного разу потрапили в космос і піддалися радіації, стають надзвичайно небезпечними для людини. З ними не справляється жодні навіть найсучасніші ліки, оскільки їм немає аналогів на Землі. Життєстійкість цих вірусів, грибків і бактерій вражає, вони не бояться надзвичайно низьких і високих температур, їх не бере жоден медикамент.

Заразившись на борту станції «Мир» невідомим мутованим грибком, Олександр Серебров промучився з ним близько 10 років, але лікарі так і не змогли знайти спосіб лікування для космонавта. Сереброва постійно турбували нудота, болі в черевній порожнині, температура. У 1993 році, під час перебування на станції «Мир» Сереброву довелося власним ротом продувати трубку фільтра, яка була забита незрозумілим слизом. Досі невідомий науці паразит потрапив в легені і шлунок космонавта.

Пізніше повернувшись на Землю, Сєрєбров розповідав: «Я продув фільтр, дивлюся там шматочки чогось по торцях. Я туди засунув дріт і витягаю звідти півтораметрового черв’яка. Він був гнучкий, жовтий, з темно -коричневими плямами. Така собі зміюка» .

Одна бактерія, в умовах космосу, мутувала так, що змогла перетворитися на величезного слимака, якого не зустрінеш на Землі. Космонавти були в шоці від побаченого, а через кілька днів у Сереброва піднялася висока температура, почалася нудота і блювота.

На Землі симптоми невідомого захворювання стали посилюватися. Сильні болі в області живота, нудота і постійна слабкість не давали нормально жити. За допомогою Олександр Серебров звернувся до інституту епідеміології і мікробіології, але поставити точний діагноз лікарі не змогли.

Все, що лікарі змогли сказати космонавту, так це те, що «у вас невідома грибкова бактерія в кишечнику, але у нас на Землі аналогів немає — це якийсь мутант, тому ми не знаємо як її лікувати».

Станцію «МИР», яку атакували мутовані мікроорганізми раптово затопили в Тихому океані, хоча за офіційною версією її затопили, оскільки вона вичерпала свій ресурс. Правда, невідомо, чи могли вижити космічні грибки, віруси і бактерії при проходженні станції в земній атмосфері. Деякі вчені не відхиляють такої можливості. І ми самі розуміємо, що з цього випливає.

Натхнення: www.infuture.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть