Наука

Названа головна небезпека “простих” вірусів для роботи мозку

В рамках нового дослідження вчені представили більше доказів, що підтверджують гіпотезу про те, що вірусні інфекції в нюховій системі прискорюють прогресування хвороби Альцгеймера (AD). Дослідники вивчали взаємозв’язок між біомаркерами вірусних інфекцій та нейродегенерацією в гіпокампі.

Photo by Brittany Colette on Unsplash

Протягом десятиліть дослідники повідомляли про зв’язок між захворюваннями мозку та гострими вірусними інфекціями. Зокрема, вірус простого герпесу вже давно пов’язують з розвитком AD. Але як саме вірусні інфекції впливають на нейродегенерацію, поки неясно.

Співробітники Університету Колорадо проаналізували посмертну тканину мозку кількох людей, які померли від хвороби Альцгеймера. У порівнянні зі зразками тканин, які взяли у когнітивно здорових людей того ж віку, в групі хворих на AD виявили суттєві маркери вірусної інфекції і запалення в нюховому тракті. Вчені назвали його “головним шляхом до гіпокампу”.

Незважаючи на те, що біологи не фокусувалися на тому, які конкретні патогени відповідальні за персистуючі інфекції, вони зробили кілька припущень. Згідно з їх оцінкою, найбільш вірогідними винуватцями AD є віруси простого герпесу типу 1 (ВПГ — 1) та вітряної віспи (VZV). Обидва вже пов’язували з прогресуванням хвороби Альцгеймера, і відомо, що вони призводять до латентних довічних інфекцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button