Наука

Епідемія в США: в країні вирує діарейна бактерія

Випадки зараження бактерії роду Shigella, стійкої до лікування, стають все більш частими в США. Вона не смертельна, але викликає дуже небезпечні симптоми.

Представники центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) б’ють тривогу щодо супербактерії, яка викликає діарею. Дані CDC показують помітне зростання штамів бактерій Shigella, стійких до ліків, за останні півстоліття.

Хоча ці інфекції, як правило, не є серйозними, антибіотики необхідні для профілактики та лікування небезпечних для життя випадків, а бактерії можуть передавати свої гени стійкості іншим небезпечним мікробам.

Шигела є одним з найпоширеніших джерел діареї у світі, за оцінками, щороку в США заражається 450 000 людей. Більшість випадків є «легкими”, але все одно змушують вас страждати від діареї, лихоманки та судом приблизно на тиждень. Іноді діарея стає кривавою і переростає в дизентерію.

У рідкісних випадках інфекція може спричинити такі ускладнення, як сильне зневоднення, судоми, пошкодження нирок та сепсис (часто через потрапляння бактерій у кров). Важке захворювання частіше зустрічається у дуже молодих людей, а також у людей з ослабленою імунною системою.

Бактерії шигели в цілому навчилися протистояти багатьом антибіотикам, які раніше використовувалися як лікування першої лінії. Але деякі штами вважаються стійкими до ліків, а це означає, що вони виявляють стійкість до всіх препаратів, які зазвичай використовуються для їх лікування. За даними Національної системи спостереження Центрів контролю та профілактики захворювань, у 2015 році в США практично не було випадків зараження такими штамами. Але в медичному звіті, опублікованому на вихідних, агентство повідомило, що 5% випадків у 2022 році були стійкими до ліків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button