Технології

Компанія Rolls-Royce розробила найбільший двигун для літаків майбутнього (фото)

Виробник авіадвигунів заявив про завершення створення демонстраційного зразка для літаків 2030-х років.

Компанія Rolls-Royce оголосила про завершення будівництва першого демонстраційного зразка масивного двигуна UltraFan. Очікується, що він підвищить ефективність роботи на 25% і стане основою серії авіадвигунів для літаків, які піднімуться в повітря в 2030 роках.

UltraFan – гігантський турбовентиляторний двигун з синіми лопатями. Його пропелер діаметром 3,56 м майже на 5% більше, ніж у найбільшого сучасного двигуна для авіалайнерів — General Electric GE9X. Хоча вентилятор має величезний діаметр, самі турбіни всередині залишаються досить компактними.

Інженери Rolls-Royce спроектували двигун так, щоб великий об’єм повітря проходив навколо сердечника компресора, а не прямував через нього. Це створює високий коефіцієнт двоконтурності, який допомагає знизити рівень шуму на 35% і дає двигуну значний приріст паливної економічності, відзначають в компанії.

Двигун UltraFan. Фото: Rolls-Royce

У Rolls-Royce вважають, що далекомагістральна авіація найближчим часом не зможе відмовитися від вуглеводневого палива. UltraFan буде працювати на 100% стійкому авіаційному паливі, але в майбутньому його можна буде модифікувати для гібридної електрифікації або використання водню.

При цьому представники компанії заявляють, що новий двигун буде споживати приблизно на чверть менше палива, ніж двигуни Trent першого покоління, які використовуються зараз. Це зробить польоти дешевшими і безпечними для навколишнього середовища, а також збільшить дальність перельоту. Крім того, UltraFan знижує викиди оксидів азоту на 40% і повністю усуває викид твердих частинок в атмосферу.

Двигун UltraFan. Зображення: Rolls-Royce

Найближчим часом компанія відправить новий пристрій на випробувальний полігон у Великобританії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button