Земля

Названа причина відколу айсберга-гіганта від льодовика в Антарктиді

Утворення айсберга-гіганта в Антарктиді посприяло потеплінню Південного океану, яке призвело до того, що шельфовий льодовик був підмитий океанськими водами з боку дна.


Як повідомлялося раніше, частина західного льодовика Ларсена С — найбільшого з шельфових льодовиків Антарктиди — відкололася і утворила один з найбільших за всю історію спостережень айсбергів. Південним океаном умовно називають води Тихого, Атлантичного і Індійського океанів, що оточує Антарктиду.

“Айсберг відколовся від шельфового льодовика, його підмило потеплівшими океанськими водами з боку дна. Відзначається невелике підвищення температури води поверхневого шару океану, що становить сотні метрів і саме це є глобальним потеплінням”, – сказав Кокорін.

При цьому експерт зазначив, що поки передчасно говорити про те, що один айсберг може призвести до підвищення рівня світового океану, який сьогодні зростає зі швидкістю три міліметри в рік. Однак якийсь внесок у підвищення рівня він може внести, так само як і охолодження океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button