Земля

На Соломонових островах виявлений новий вид гігантських щурів

Коли зоолог Тирон Лейвери (Tyrone Lavery) вперше прибув на Соломонові острови (маленький архіпелаг на північний схід від Австралії), він почув розповіді місцевих жителів про гігантського щура, що поїдає кокоси і називався «віка». Але єдиними щурами, яких йому вдалося виявити, виявилися європейські чорні (Rattus rattus), завезені першими поселенцями. Тільки у 2012 році йому вдалося виявити послід щура, розмір якого явно перевершував звичайного чорного.


І тільки нещодавно лісничий повідомив Лейвері про те, що з дерева зняли живого “віку” — рудого пацюка довжиною 46 см без хвоста. До приїзду зоолога тварина загинула, а труп встиг розкластися, але аналіз його черепа, щелеп і ДНК показав, що тушка належала тварині раніше невідомого виду.

Віка (вид одержав латинську назву Uromys vika) дійсно живиться кокосовими горіхами, а ще — фруктами. Вага тварини імовірно становив від 500 грамів до кілограма. На думку Лейвери, тварині, як і іншим мешканцям Соломонових островів, може загрожувати вимирання. Головна загроза для фауни архіпелагу — вирубка лісів.

На островах загальною площею трохи більше 28 400 км? живе всього 500 тисяч осіб. Більша частина островів покрита вологими екваторіальними лісами, якы досі приховують багату, часто енедемічну фауну архіпелагу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button