Людина

Названі 12 ознак раку у чоловіків, які вони часто ігнорують

Чоловіки в принципі не дуже шанують медиків, а тому звертаються за допомогою вже в ті моменти, коли рак активно розвивається в їх організмі. Водночас, існує ряд ознак, що свідчать про розвиток небезпечного захворювання. Німецькі фахівці перерахували 12 ознак раку, що чоловіки в більшості своїй вважають за краще ігнорувати.

Однією з таких ознак медики називають почуття тиску в тестикулах (яєчках). Зрозуміло, подібний симптом далеко не завжди свідчить про наявність пухлини, однак медики рекомендують уважно ставитися до будь-яких змін і відчуттями в цій частині тіла. Про можливий рак простати може свідчити зміна еякуляту, колір якого в даному випадку може стати коричневим. З не меншою увагою слід поставитися до змін у сечовипусканні: часті позиви, слабкий струмінь. А ось свідоцтвами колоректального раку можуть бути різкі зміни в калі, наприклад, діарея, що змінюється запором, а також поява в калових масах кров’яних або слизових включень.

Щоб уникнути скритного розвитку онкології, медики також рекомендують чоловікам контролювати свої відчуття в паху і пахвовій області. Відчуття здавлювання в цих зонах може з’явитися в результаті збільшення лімфатичних вузлів. Найчастіше причиною подібної набряклості є інфекція, але не виключений і більш складний діагноз. Прислухатися варто також до грудей. Як відомо, 1% всіх випадків виявлення раку молочної залози припадає на чоловіче населення. Тому поява в цій області грудки або стиснення грудей повинно стати приводом звернутися до лікарів. Ще одна ознака – печія, позбавитися від якої можна лише за допомогою лікарських препаратів. Якщо це почуття з’являється без впливу на ШКТ спиртного, кави, жирної їжі або хоча б стресу, слід якомога швидше проконсультуватися з медиками.

Варто занепокоїтися і в разі раптової втрати ваги без застосування спеціальних дієт або збільшення фізичних навантажень. Також має насторожити зміна слизової порожнини рота, що вкрай актуально для курців. Актуальні також будь-які зміни шкіри, у тому числі поява невеликих ран, що загоюються, зміни родимих плям, прояв так званої лускатої шкіри. Ознакою розвитку пухлини може стати тривалий кашель (4 і більше тижня), що супроводжується виникненням задишки. Це ж стосується будь-яких змін в голосі, який нерідко свідчить про рак гортані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button