Людина

Знайдені причини раптового інсульту у здорових людей

Вчені за підсумками проведення 7 років досліджень змогли виявити причини раптового інсульту, що вражає здорових людей. Як виявилося, це може мати відношення до способу життя.

Найдены причины внезапного инсульта у здоровых людей

«Звички людини являють собою важливий фактор, що робить вплив на ризик розвитку інсульту. Отримані дані свідчать, що дотримання здорового способу життя, включаючи відмову від куріння, зниження ризику діабету, а регулярна фізична активність разом з додержанням режиму харчування значно зменшує ризик розвитку інсульту. Можна припустити, що здоровий спосіб життя дещо послаблює генетичну схильність до появи інсульту», — зазначається в анотації до дослідження.

Медики провели спостереження за станом більш 306,47 тисячі пацієнтів віком 40-73 року. В рамках проведення довготривалого дослідження UK Biobank у жодного з учасників експерименту не зареєстрували інсульт або серцевий напад. Всі учасники дослідження виявилися прихильниками здорового способу життя. Вчені зробили висновок, що спадкова схильність до інсульту підвищує ризик появи проблем з кровообігом у мозку на 35%. При цьому недотримання режиму харчування, куріння і відмова від фізичних навантажень підвищує ризик інсульту ще приблизно на 66%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button