Наука

Названий критичний вік для втрати ваги

Люди, чий ІМТ впав з позначки «ожиріння» нижче рівня «серйозна надлишкова вага» в середньому віці, знизили ризик смерті на 54%. Втрата ваги після 40 років не суттєво знижує ризик смерті.

Якщо ви давно хотіли позбутися зайвих кілограмів, зараз саме час! Чи ні? Як показує нове дослідження, скорочення жиру в період між 25 і 40 роками може вдвічі знизити ризик передчасної смерті. Зниження індексу маси тіла (ІМТ) в цей проміжок має вирішальне значення для довгого життя, вважають американські вчені.

Зайвий жир може привести до серцево-судинних захворювань, раку, діабету і навіть слабоумства в більш пізньому віці. Приблизно 1/8 частина ранніх смертей в США пов’язана з більш високим ІМТ. «Отримані результати вказують на можливість поліпшити здоров’я населення за допомогою первинної і вторинної профілактики ожиріння, особливо в молодому віці», – сказав автор дослідження доктор Ендрю Стокс.

Для своєї роботи вчені звернулися до даних 24 205 учасників Національного обстеження здоров’я і харчування. Ця програма була призначена для оцінки стану здоров’я і харчування дорослих в США. Учасникам було від 40 до 74 років, коли вони тільки почали дослідження, на самому початку у них був зафіксований нинішній показник ІМТ і той, який був у 25-річному віці.

Так дослідники проаналізували зв’язок між зміною ІМТ і ймовірністю того, що учасник міг померти протягом спостережуваного періоду, контролюючи інші фактори, такі як стать, рівень освіти і те, курив він чи ні. Вчені виявили, що добровольці, чий ІМТ перейшов від показника «ожиріння» у віці 25 років до «надмірної ваги» в середньому віці, мали на 54% менше шансів померти, ніж учасники, чий ІМТ залишився колишнім.

Найнижчі показники смертності були серед осіб, чий ІМТ залишався в межах «нормального» або «здорового» діапазону, який вважається між 18,5 і 24,9.

Дослідники підрахували, що 3,2% смертей в дослідженні можна було б уникнути, якби кожна людина з ІМТ в діапазоні «ожиріння» у віці 25 років змогла знизити рівень до показника «надмірна вага» до середини життя. Однак втрата ваги в цілому була рідкісною. Тільки 0,8% учасників, які мали ІМТ-статус «ожиріння» знижували його.

Вчені кажуть, що відсутність зниження ризику смерті для тих, хто втратив вагу в більш пізньому віці, полягає в тому, що схуднення в цей час, швидше за все, відіб’ється на здоров’ї людину похилого віку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments