Головна / Людина / Вчені: У людей з вищою освітою зменшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Вчені: У людей з вищою освітою зменшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Спільна група американських вчених Стенфордського і Каліфорнійського університетів в результаті проведеного дослідження виявила, що люди, які мають вищу освіту, менше схильні до ризику розвитку захворювань серцево-судинної системи. Імовірно, це пов’язано з більш високою якістю харчування.

В ході дослідження метою вчених була оцінка закону, який передбачає обов’язкове отримання шкільної освіти. Фахівці проаналізували дані 75 тисяч чоловік, які проживали в 1900-1950 рр .. Далі досліджували інформацію про цих людей, обчислюючи кількість років, витрачених на навчання. В результаті вдалося з’ясувати: близько 30% з них не мають базової середньої освіти, а майже у 35% були захворювання серцево-судинної системи. Вчені визначили, що кожен витрачений на навчання рік на 2,5% зменшував ризик даних хвороб.

Висновок фахівців свідчить, що у людей з вищою освітою поліпшуються ліпопротеїни високої щільності, індекс маси тіла в межах норми, а також порівняно невисокі показники рівня холестерину. Вчені припускають, що у випадку більш успішного навчання люди надалі отримують можливість мати високий і стабільний дохід. Це в свою чергу сприяє кращому і якісному харчуванню, наявності в раціоні здорових натуральних продуктів, що впливає на зниження ризику розвитку хвороб судин і серця.