Наука

Названий вітамін, який впливає на роботу легенів. Його нестача викликає астму

Нове дослідження показало, що низький рівень вітаміну К пов’язаний з порушеннями роботи легенів.

Image by rawpixel.com on Freepik

Нове дослідження показало, що у людей з низьким рівнем вітаміну К в крові з більшою ймовірністю знижується функція легенів, а також з’являється астма, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ) або хрипи.

Вітамін К, який міститься в листовій зелені і рослинних оліях, виробляє білки, необхідні для згортання крові і зростання кісток. Тепер співробітники Копенгагенської університетської лікарні та Копенгагенського університету в Данії вивчили взаємозв’язок між рівнем вітаміну К і функцією легенів.

Дослідники найняли для свого дослідження 4 092 людини у віці від 24 до 77 років. В учасників перевірили функції легенів, зокрема, виміряли кількість повітря, яким людина може видихнути за секунду (FEV1), і загальний обсяг повітря, який суб’єкт видихає після максимально глибокого вдиху (FVC). Також учасники надали зразки крові і заповнили анкети. Аналізи крові включали маркер дефіциту вітаміну К, dp-ucMGP.

Виявилося, що, в середньому, учасники з високим рівнем dp-ucMGP відрізнялися нижчими FEV1 і FVC. Анкетування показало, що вони з більшою ймовірністю страждали від ХОХЛ і астми.

Дослідження опубліковано в журналі ERJ Open Research.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button