Наука

Жити в місті виявилося корисніше для психіки, ніж в селі

Американські вчені показали, що сільські жителі більш невротичні, менш благополучні, сумлінні і відкриті, ніж городяни.

Photo by Victoria Prymak on Unsplash

Життя в сільській місцевості зазвичай ідеалізується: чисте повітря, природа, відсутність штовханини і машин. Восени минулого року американські вчені показали, що до кінця життя людей навіть тягне до рідних місць (в тому числі багато хто бажає повернутися з міста в село). Однак ці процеси, ймовірно, пов’язані з тим, що знайомі речі здаються нам надійніше — до старості цінність цієї якості підвищується.

При цьому багато інших дослідження свідчать, що життя в сільській місцевості часто більше шкодить здоров’ю, ніж в місті. Так, вчені з Університету Вандербільта (США) в січні цього року опублікували роботу, в якій показали, що у людей, які проживають в американських селах, на 19 відсотків вище ризик розвитку серцевої недостатності, ніж у городян. Ще раніше, в 2017 році, інші вчені з США продемонстрували зв’язок між життям в селі і ризиком розвитку деменції у літніх людей.

Нове дослідження вчених з університетів Х’юстонського, Вашингтонського і Північно-Західного (США) додає ще одну ложку дьогтю в сільську «пастораль». Свої висновки вони представили в Journal of Personality.

У своїй роботі вчені використовували дані двох великих поздовжніх досліджень жителів США, щоб вивчити, чи існують відмінності між сільськими і міськими жителями в плані змін особистісних рис на рівні благополуччя (задоволеності життям) і так званої великої п’ятірки. Так психологи називають модель особистості людини, яка відображатиме сприйняття людей один одним. Вона оперує поняттями п’яти загальних і відносно незалежних особистісних рис: екстраверсією, доброзичливістю, сумлінністю, невротизмом і відкритістю досвіду.

З’ясувалося, що американці, які проживають в сільській місцевості, як правило, мають більш низький рівень відкритості, сумлінності та психологічного благополуччя, при цьому у них спостерігається високий рівень невротизму в порівнянні з міськими жителями. Дослідники пов’язують це з тим, що в селах у людей менше доступу до психологічної допомоги. Передмістя (навіть в США) відчувають гостру нестачу фахівців в області психічного здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button