Земля

Названо наслідки останньої сонячної бурі, яка обрушилася на Землю

Сонячний спалах середньої інтенсивності вразив магнітосферу планети рано вранці в понеділок, повідомляє Spaceweather.

Сонячний спалах спричинив перебої з радіотехнікою в Австралії та Новій Зеландії. Сьогодні і 9 листопада підвищена активність збережеться, оскільки вчені ідентифікували цілих шість активних областей на прямій лінії вздовж північної півкулі зірки.

Нещодавній сонячний спалах “походить” від сонячної плями AR 3141, яка за останні 24 години збільшилася в розмірах. Виверження класифікували як M5.2. Для порівняння, класи спалахів A, B і C — це події низької інтенсивності, А класу X — найвищої.

Вчені все ще стежать за сонячною плямою, щоб не пропустити зростання активності в міру його збільшення. Як повідомляє EarthSky.org, у цьому регіоні зірки також відбувся викид корональної маси.

Сонячний спалах з’являється, коли енергія, яка зберігається в скручених магнітних полях зірки, раптово вивільняється. Зазвичай це відбувається там, де магнітні поля викликають тимчасові порушення конвекції тепла.

Тому температура цих регіонів знижується в рази. Через це ділянки Сонця виглядають темнішими. Вчені вивчають їх, намагаючись передбачити космічну погоду, яка може серйозно вплинути на роботу супутників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button