Екологія

Світ знаходиться на шляху до кліматичного пекла, попередив глава ООН на саміті COP 27

“Глобальна боротьба за зміну клімату буде виграна або програна в це вирішальне десятиліття — на наших очах”, — сказав на відкритті саміту ООН з клімату COP27 в Єгипті Антоніу Гутерреш.

Image by ELG21 from Pixabay

Більше 100 глав держав і урядів з усього світу зібралися в понеділок на єгипетському курорті Шарм-Ель-Шейх на два дні закритих зустрічей і публічних заходів, щоб обговорити кліматичну кризу.

Розвиненим країнам, і тим, що розвиваються, необхідно працювати разом, щоб укласти в найближчі два тижні «Історичний пакт», який скоротить викиди парникових газів і направить світ на низьковуглецевий шлях, або трапиться провал, який призведе до руйнування клімату і катастрофи.

“Ми знаходимося на шосе в кліматичне пекло з нашою ногою на акселераторі і можемо підписати пакт про кліматичну Солідарність або Пакт про колективне самогубство», — повідомив глава ООН.
У світі є інструменти, необхідні для скорочення викидів парникових газів, в області чистої енергії і низьковуглецевих технологій.

“Вікно можливостей залишається відкритим, але залишається лише вузький промінь світла», — сказав Антоніо Гутерреш. “Глобальна боротьба зі зміною клімату буде виграна або програна в це вирішальне десятиліття — на наших очах. Одне можна сказати напевно: ті, хто здаються, обов’язково програють», — додав він.

Відомо, що саміт відвідають прем’єр-міністри Великої Британії та Німеччини, президент Франції Емануель Макрон та Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії. Джо Байден, президент США, також прибуде цього тижня, після проміжних виборів у США. Міа Моттлі, прем’єр-міністр Барбадосу, представить нову ініціативу щодо фінансування клімату для країн, що розвиваються.

З середи світові лідери передадуть повноваження щодо переговорів офіційним особам і міністрам своїх країн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments