Земля

Вчені: На вимирання динозаврів вплинули базальтові виверження

Вчені продовжують вивчати процес зникнення з лиця Землі динозаврів. Раніше експерти вважали, що його причиною став метеорит, однак останні дослідження показують, що не тільки він вплинув на клімат планети. Протягом 30-50 тисяч років на поверхні відбувалися базальтові виверження, які також зіграли свою роль.

Шістдесят шість мільйонів років тому світ катастрофічно змінився. Близько 75 відсотків видів рослин і тварин загинули, зникли динозаври. Це ознаменувало кінець крейдяного періоду і початок нового світанку на Землі — кайнозою, епохи ссавців. Копалини і геологічні дані показують турбулентні часи, які охоплюють мільйон років — вплив астероїда і інтенсивну вулканічну діяльність, яка поширювалася по всій земній кулі.

Виверження відбувалися протягом 30-50 тисяч років і були синхронними, вважають вчені Центру геохронології Каліфорнійського університету в Берклі. Раніше геологи вважали, що близько 80 відсотків потоку лави опинилися на поверхні планети до удару астероїда, що збігається з масовим вимиранням. Тепер же більш детальне вивчення показало, що виверження відбувалися протягом приблизно 400 000 років до дати удару.

Під час падіння астероїд викликав приголомшливих масштабів землетрус, вони призвели до серії базальтових вивержень. Концентрація шкідливих газів підвищилася в 600 разів, у зв’язку з чим почалося вимирання живих істот. Таким чином вчені вважають, що велике значення у зміні флори і фауни Блакитної планети зіграли саме базальтові виверження, викликані зіткненням з космічним тілом.

Кнопка «Наверх»
Закрыть