Наука

Названий тип безсоння, який знижує ризик недоумства. Але чому – невідомо

Порушення сну у літніх людей можуть сприяти розвитку деменції.

Вчені давно знають про зв’язок порушень сну і деменцією. Однак, як саме одне впливає на інше, незрозуміло. Автори нового дослідження спробували відповісти на це питання. “Виявилося, що тип безсоння, пов’язаний із підтримкою сну, знижує ризик розвитку деменції”, — пояснив Роджер Вонг, провідний дослідник та доцент кафедри охорони здоров’я та профілактичної медицини в університеті SUNY Upstate.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Автори дослідження вивчили дані з репрезентативної вибірки з 6 284 користувачів Medicare — національної програми медичного страхування в США для осіб від 65 років і старше. Суб’єкти дослідження-люди без деменції станом на 2011 рік. У підсумку, протягом наступних 10 років, близько 13,6% учасників отримали діагноз деменція.

Незважаючи на попередні дані, що пов’язують погану якість сну і його порушення з ризиком розвитку деменції, отримані результати відрізнялися від норми. Ті люди, яким було важко заснути після пробудження посеред ночі, мали меншу ймовірність розвитку деменції протягом 10-річного періоду. Чому так відбувається – незрозуміло, але дослідники сподіваються, що подальші дослідження порушень і загальної тривалості сну допоможуть з відповіддю.

Однак літнім людям, які страждають від проблем із засинанням протягом 30 хвилин після вимкнення світла, найчастіше діагностували деменцію протягом наступних 10 років.

“Наші результати підкреслюють важливість обліку порушень сну в анамнезі при оцінці профілю ризику деменції у літніх людей”, – підсумовують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button