Наука

Виявлені перші докази вторгнення Юлія Цезаря в Британію

Перші докази вторгнення Юлія Цезаря в Великобританії були виявлені археологами з Університету Лестера. Ґрунтуючись на нових свідченнях, команда припускає, що перша посадка флоту Юлія Цезаря в Британії відбулася в 54 році до н. е. в затоці Пегвелл на острові Тханет.

Проект Університету Лестера був спонуканий відкриттям великої оборонної канави в археологічних розкопках. Форма канави в Еббсфлеті, селі в Тані, дуже схожа на деякі з римських оборонних споруд в Алезії у Франції. Ділянка в Еббсфлеті, на острові Тханет на північному сході Кента з видом на затоку Пегвелл, тепер знаходиться на 900 м вглиб країни, але під час вторгнень Цезаря вона була ближче до узбережжя.

Канава 4-5 метрів в ширину і 2 метри в глибину датується радіовуглецевою датою до 1-го століття до н. е. Розмір, форма, дата захисту в Еббсфлеті і наявність залізної зброї, включаючи римський пілум (спис), свідчать про те, що форт в Еббсфлеті колись був римською базою 1-го століття до н. е ..

Археологічна команда передбачає, що площа ділянки може становити до 20 гектарів, і вважається, що головна мета форту – захистити кораблі флоту Цезаря, які були складені на прилеглому пляжі.

Останнє повне дослідження вторгнень Цезаря було опубліковано понад 100 років тому, в 1907 році. Довгий час вважалося, що, оскільки Цезар повернувся у Францію, вторгнення були невдалими і що, оскільки римляни не покидали окупацію, вторгнення не мали або не справляють довгострокового впливу на народи Британії. Вважалося також, що, оскільки кампанії були короткими, вони залишать мало, якщо такі є, археологічних пам’яток.

Команда оскаржує це поняття, пропонуючи, що в Римі вторгнення розглядалися як великий тріумф. Той факт, що Цезар перетнув море і вийшов за межі відомого світу, викликало сенсацію. В цей час перемога була досягнута перемогою противника в битві, а не окупацією їх земель.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button