Екологія

У найближчі місяці можливе явище Ель-Ніньо, яке вплине на погоду по всьому світу, попереджає ВМО ООН

Можливий прихід Ель-Ніньо може вплинути на погоду в різних частинах світу.

Про це повідомляє офіційний представник Всесвітньої Метеорологічної Організації (ВМО) ООН Клер Нюлліс.

Image by janeb13 from Pixabay

Фахівці повідомляють про 93-відсоткову ймовірність того, що хоча б один рік до 2026 року буде найтеплішим за всю історію спостережень. Однак, експерти відзначають, що прихід Ель-Ніньо не обов’язково викличе літню спеку. “Не так просто спрогнозувати, що літо буде спекотним”, — зазначила Клер Нюлліс, пояснивши, що це залежить від конкретного району планети, а також від інших факторів.

При цьому, кліматичне коливання Ла-Нінья, що триває з вересня 2020 року, охолоджує поверхневі шари води в Центральній і Східній екваторіальній частині Тихого океану, що впливає на погоду в різних частинах світу.

За даними ВМО Ель-Ніньо, відомий своїм зігріваючим ефектом, може з’явитися

“в найближчі місяці після трьох років поспіль незвично стійкого і затяжного явища Ла-Нінья, яке вплинуло на температуру і характер опадів в різних частинах світу”.
Передбачається, що приходу Ель-Ніньо передуватиме період «нейтральних умов протягом березня-травня з ймовірністю в 90%».  На квітень-червень ймовірність оцінюється в 60%.

“Якщо ми зараз увійдемо в фазу Ель-Ніньо, то це, ймовірно, викличе ще один сплеск глобальної температури», — говорить генеральний секретар ВМО Петтері Таалас. Поки температурний рекорд належить 2016 році, коли на ефект від Ель-Ніньо наклалися наслідки змін клімату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button