Наука

Розроблено інноваційний спосіб лікування болю в попереку

Інноваційне дослідження, що поєднує психологічні та фізичні підходи, дозволило пацієнтам справлятися з болем, що призвело до різкого поліпшення стану і пов'язаних з цим проблем з рухливістю.

За оцінками, близько 80% дорослих людей протягом життя відчувають біль в попереку, причому її поширеність тільки збільшується з віком. Приблизно у чверті людей стан стає хронічним і триває більше трьох місяців, зберігаючись роками.

Нове лікування, яке назвали когнітивно-функціональна терапія (КФТ), запустили в рандомізованому контрольованому клінічному дослідженні за участю майже 500 осіб, які страждають хронічними болями в спині, в 20 фізіотерапевтичних програмах. Результати дослідження показали, що пацієнти, яким провели КФТ, повідомили про значне поліпшення рухів і болю, які зберігалися довгий час після терапії. Програма включала сім індивідуальних сеансів зі спеціально навченими клініцистами протягом 12 тижнів і повторний візит через шість місяців

КФТ, розроблена професором Пітером О’Саліваном з Perth’s Curtin School of Allied Health в Австралії, використовує фізичний і психологічний підхід, надаючи страждають хронічним болем інструменти, що дозволяють впевнено справлятися зі своїм станом, зокрема, за допомогою рухових вправ, які покращують стан.

«Нове лікування враховує індивідуальні особливості людини, який живе з хронічним болем в спині. Воно проводиться під керівництвом навченого фізіотерапевта. Метод відрізняється від традиційних, більш пасивних підходів, включаючи масаж, маніпуляції з хребтом, медикаментозне лікування і ін’єкції, тому що покладає на людину відповідальність за свій стан, допомагаючи йому зрозуміти фактори, сприяють його болю, зміцнюючи контроль і впевненість у своєму тілі, щоб повернутися до важливої для нього діяльності», — пояснює автор методики.

Він зазначив, що був дуже схвильований, коли спостерігав помітне зменшення болю і стресу, яке відчували люди, що живуть з хронічним болем в спині, аж до року. «Деякі люди, з якими ми контактували після дослідження, сказали нам, що вони все ще пожинають плоди через три роки», — додав Пітер О’Салліван.

Згідно з дослідженням, проведеним дослідниками з трьох університетів в Австралії, більше 80% пацієнтів, які пройшли КФТ, були задоволені результатами, відзначаючи психологічні переваги можливості рухатися з новознайденою упевненістю.

Дослідження опубліковано в The Lancet.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button