Аналітика

Небезпечна «російська мафія» влаштувалася в Німеччині

Очільник Федерального відомства кримінальної поліції Хольгер Мюнх застерігає в бесіді з Welt am Sonntag: організовані злочинні угруповання не гребують і такими дрібними злочинами, як квартирні крадіжки.

16-07-16-foto-600x400-1

При слові «мафія» багато людей відразу думають про головорізів з півдня Італії. «Однак після падіння» залізної завіси «члени організованих злочинних угруповань зі Сходу почали впевнену ходу по світу. У них на мушці виявилася і Німеччина», — пишуть автори матеріалу.

«Російсько-євразійська організована злочинність переживає період динамічного розвитку, і в даний час ми спостерігаємо активну експансію на Захід», — констатує в розмові з виданням очільник Федерального відомства кримінальної поліції Хольгер Мюнх.

За словами Мюнха, дані злочинні угруповання діють і на такому незвичному для великих кримінальних спільнот полі, як квартирні крадіжки і пограбування магазинів. Згідно зі статистикою відомства, сума збитку від магазинних грабежів, скоєних підозрюваними з Грузії на території Німеччини, — близько півмільярда євро. І це тільки вершина айсберга, впевнений Мюнх.

Найнебезпечнішими і таємничими спільнотами всередині цього злочинного співтовариства є так звані «злодії в законі», продовжує експерт. Це кримінальне «братство» — породження сталінських таборів — влаштувалося тепер і в Німеччині. «Поряд з російськими, в нього входять вихідці з Абхазії, Грузії, з Кавказу і туркмени», — йдеться в статті. За словами голови відомства, якщо раніше слідчі пов’язували з цим кримінальним утворенням від 20 до 40 тис. чоловік, то сьогодні йдеться лише про «п’ятизначне число» — можливі тільки приблизні оцінки.

Як свого часу в Радянському Союзі, «злодіям в законі» вдалося організувати надійну злочинну мережу і всередині німецьких тюрем. «Від 8 до 10% тих, хто відбуває покарання у виправних установах ФРН, є російськомовними або вихідцями з республік колишнього СРСР. У цілому це 5 тис. чоловік», — наводить дані Мюнх. Але не всі з них є «злодіями в законі», вказує шеф кримінальної поліції.

Він також зазначає, що для багатьох тюремний термін стає етапом кримінальної кар’єри. «Злодії в законі» — чітко структурована за ієрархічним принципом і добре замаскована організація зі своїми правилами і злодійською касою, передають журналісти слова Мюнха.

У випадку з багатьма підозрюваними йдеться про біженців, які претендують на отримання притулку. Мюнх ратує за якнайшвидшу висилку тих, хто був викритий в зловживанні міграційним законодавством, і запевняє, що його відомство перебуває в тісній співпраці з Федеральним відомством у справах біженців і мігрантів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть