Аналітика

Небезпечна “російська мафія” влаштувалася в Німеччині

Очільник Федерального відомства кримінальної поліції Хольгер Мюнх застерігає в бесіді з Welt am Sonntag: організовані злочинні угруповання не гребують і такими дрібними злочинами, як квартирні крадіжки.

16-07-16-foto-600x400-1

При слові “мафія” багато людей відразу думають про головорізів з півдня Італії. “Однак після падіння” залізної завіси “члени організованих злочинних угруповань зі Сходу почали впевнену ходу по світу. У них на мушці виявилася і Німеччина”, – пишуть автори матеріалу.

“Російсько-євразійська організована злочинність переживає період динамічного розвитку, і в даний час ми спостерігаємо активну експансію на Захід”, – констатує в розмові з виданням очільник Федерального відомства кримінальної поліції Хольгер Мюнх.

За словами Мюнха, дані злочинні угруповання діють і на такому незвичному для великих кримінальних спільнот полі, як квартирні крадіжки і пограбування магазинів. Згідно зі статистикою відомства, сума збитку від магазинних грабежів, скоєних підозрюваними з Грузії на території Німеччини, – близько півмільярда євро. І це тільки вершина айсберга, впевнений Мюнх.

Найнебезпечнішими і таємничими спільнотами всередині цього злочинного співтовариства є так звані “злодії в законі”, продовжує експерт. Це кримінальне “братство” – породження сталінських таборів – влаштувалося тепер і в Німеччині. “Поряд з російськими, в нього входять вихідці з Абхазії, Грузії, з Кавказу і туркмени”, – йдеться в статті. За словами голови відомства, якщо раніше слідчі пов’язували з цим кримінальним утворенням від 20 до 40 тис. чоловік, то сьогодні йдеться лише про “п’ятизначне число” – можливі тільки приблизні оцінки.

Як свого часу в Радянському Союзі, “злодіям в законі” вдалося організувати надійну злочинну мережу і всередині німецьких тюрем. “Від 8 до 10% тих, хто відбуває покарання у виправних установах ФРН, є російськомовними або вихідцями з республік колишнього СРСР. У цілому це 5 тис. чоловік”, – наводить дані Мюнх. Але не всі з них є “злодіями в законі”, вказує шеф кримінальної поліції.

Він також зазначає, що для багатьох тюремний термін стає етапом кримінальної кар’єри. “Злодії в законі” – чітко структурована за ієрархічним принципом і добре замаскована організація зі своїми правилами і злодійською касою, передають журналісти слова Мюнха.

У випадку з багатьма підозрюваними йдеться про біженців, які претендують на отримання притулку. Мюнх ратує за якнайшвидшу висилку тих, хто був викритий в зловживанні міграційним законодавством, і запевняє, що його відомство перебуває в тісній співпраці з Федеральним відомством у справах біженців і мігрантів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button