Людина

Нічний сон більше корисний жінкам, ніж чоловікам

Міцний і здоровий сон йде на користь всім — це очевидно. А ще гарний нічний сон допомагає поліпшити розумові здібності, але тільки в тому випадку, якщо ви… жінка.

1e3be4ca00c4e4bae035021af01bbc07
Як з’ясували німецькі вчені, це обумовлено відмінностями в структурі головного мозку чоловіків і жінок, а також гормональними змінами, що відбуваються протягом дня.

Вчені з Інституту Макса Планка в Мюнхені вивчили сон 72 жінок і 88 чоловіків. Вони зафіксували, що під час повільної фази сну в головному мозку спостерігаються сплески активності, або «веретена сну» — ті самі, що відповідають за зв’язок з інтелектом. Виявлені вони були тільки у жінок.

Професор Мартін Дреслер передбачає, що присутність таких «веретен» може вказувати на якість білої речовини в мозку: чим вона краща, тим вище рівень IQ у людини. А це означає, що міцний нічний сон може принести користь жіночому інтелекту.

Учасниками іншого експерименту стали 86 чоловіків, які вирішили подрімати приблизно на 100 хвилин після обіду. Був виявлений такий ж зв’язок між сплесками активності мозку і інтелектом, як і під час нічного сну у жінок. Найімовірніше, чоловічі і жіночі гормони ведуть себе по-різному, і, як результат, ефективність сну змінюється в залежності від часу доби.

Мабуть, це відмінний привід як слід виспатися в наступний вихідний день. Адже чого тільки не зробиш заради здоров’я!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button