Аналітика

У 2016 році українці, які працювали в Польщі перерахували на батьківщину більше 2 мільярдів доларів

За останніми даними, протягом 2016 роки українці, які працюють в Польщі, перерахували на Україну 8 мільярдів злотих ($ 2,22 мільярда) – це майже 3% ВВП. Ще одна цифра: з Німеччини трудові мігранти “привезли” € 56 мільйонів. Редакція The Point вирішила з’ясувати, яку роботу пропонують зарубіжні роботодавці українцям.

Як можна побачити з динаміки, кількість вакансій з інших країн стає дедалі більше. У порівнянні з січнем минулого року, кількість пропозицій від зарубіжних роботодавців збільшилася на 60%.

У 2016 році роботодавці розмістили більше 35000 вакансій, а в першому півріччі 2017 го – понад 20000. При цьому велику частину пропозицій розміщують посередники, у яких одна вакансія означає не одне робоче місце: їх клієнтам потрібні водії, будівельники, різноробочі і т.д.

Зарубіжні роботодавці найчастіше шукають співробітників на виробництво і будівництво (іноді навіть без досвіду). Також запрошують на роботу водіїв-далекобійників, різноробочих на конвеєри різних підприємств. Ще частина вакансій – для українських програмістів. До слова, останні віддають перевагу роботі тут на “закордонні” зарплати, тобто віддалений формат співпраці.

Навіть розуміючи, що велика зарплата – це результат шестиденки по 10-12 робочих годин в день, в умовах обмеженого простору і з досить скромним харчуванням, наші співвітчизники готові на такі зусилля. Наприклад, середні польські зарплати в 2-3 рази перевищують зарплатні можливості українських роботодавців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button