Людина

Небезпечні бактерії, як виявилося, можна перемогти без антибіотиків

Бактерії C. difficile, що живуть в кишечнику багатьох людей, не викликають захворювань. Але якщо імунітет ослаблений, то бактерії починають проявляти надмірну активність, провокуючи серйозну інфекцію і колонізуючи організм. Антибіотики вбивають C. difficile. Але разом з тим гинуть і корисні бактерії, що стримують зростання C. difficile, відзначає Voa News.

29-09-15-foto-600x338-1

На щастя, вчені виявили лікарський агент – ебселен. Він не вбиває C. difficile, однак не дає цим бактеріям виділяти токсини, що викликають запалення тканин, запобігає небезпечному для життя зневодненню і діареї, як показали дослідження Стенфордського університету. По суті, препарат дозволяє зберегти корисну мікрофлору і одночасно купірує захворювання.

Були проведені експерименти з гризунами. Тим, кому вводили сполуку, залишалися в живих. А тварини з контрольної групи гинули протягом двох днів. Хороша новина: ебселен безпечний для людей. Він не провокує виникнення побічних токсичних ефектів. До речі, зараз ебселен тестують як ліки проти інсульту і біполярного розладу. Ебселен – селен-органічне з’єднання, що є антиоксидантом. Вже доведено, що воно захищає нейрони після ішемії мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button