Людина

Скільки спати, щоб не було інсульту? Ви здивуєтеся!

Висипатися треба кожному, а от спати надто багато – шкідливо! Ті, хто спить більше восьми годин на добу, мають значно більший ризик розвитку інсульту, заявляють вчені.

Занадто довгий сон – ворог здоров’я

Згідно з результатами нового дослідження, у людей, які сплять занадто багато, ризик інфаркту підвищений на 46% у порівнянні з тими, хто спить лише шість-вісім годин на добу. Проте вчені досі не впевнені, чи є занадто довгий сон причиною, наслідком або ж одним з ранніх симптомів порушення роботи головного мозку.

«У попередніх дослідженнях вже звучало припущення про наявність зв’язку між тривалістю сну і ризиком розвитку інсульту», – розповідає Ійе Ленг з Кембриджського Університету.
У його дослідженні вперше було вивчено те, як тривалість сну впливає на ризик інсульту.

Ленг попереджає, щоб люди спали менше, так як це ніяк не допоможе запобігти інсульту. Навпаки, здоровий сон в достатній кількості дуже важливий для здоров’я всього організму.

Чим загрожує надлишок сну?

У дослідженні взяли участь 9700 чоловіків і жінок, середній вік яких становив 62 роки. Всі вони повідомляли вченим про тривалість свого сну, а також про те, наскільки легко вони засинають і добре висипається. Спостереження за учасниками велося протягом десяти років, під час яких вченими реєструвалися всі випадки виникнення інсульту.

Читайте також: 

Близько 70% учасників повідомили, що вони сплять в середньому 6-8 годин на добу. 10% заявили, що сплять більше восьми годин кожен день. За весь період спостереження у 346 людей стався інсульт. Ті учасники, які спали більше восьми годин, мали на 46% більше високий ризик інсульту, ніж ті, хто спали 6-8 годин. У тих людей, хто спав менше 6 годин, цей ризик був підвищений на 18%.

Зміни не на краще

У деяких учасників дослідження тривалість сну значно змінилася за час спостереження. Ті, хто раніше спав менше 6 годин, а через кілька років стали спати більше 8 годин, мали найвищий ризик інсульту – у 4 рази більше, ніж у тих, хто спить 6-8 годин на добу.

Дослідники вважають, що занадто тривалий сон – це небезпечний симптом. Однак найбільше хвилювання викликає саме зміна тривалості сну з часом.

Тим, хто почав спати більше 8 годин, вчені рекомендують уважно ставитися до свого способу життя. Так що якщо ви впізнали в цьому себе, почніть дотримуватися правильного раціону харчування і не забувайте про регулярні фізичні навантаження.

Дослідження було опубліковане в журналі Neurology.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button