Людина

Люди, які пережили рак, виявилися більше схильними до старіння, ніж здорові

Вчені з’ясували: ті, хто зміг перемогти онкопатологію, піддаються більшому ризику прискореного старіння, ніж ті, у кого в анамнезі не було такого діагнозу. Особливо це стосується людей похилого віку.

Люди, які пережили рак, виявилися більше схильні до старіння, ніж здорові / © Getty images

Робота опублікована в Journal of the American Geriatrics Society. Вчені з Національного інституту раку (США) провели аналіз здоров’я за участю тисяча сімсот двадцять вісім осіб обох статей (у віці від 22 до 100 років), 359 з яких повідомили, що мали онкопатологію і знаходяться в стадії ремісії.

З’ясувалося, що всі ті, хто пережив рак, мали в 1,42 раза більшу схильність до прискореного старіння, ніж інші учасники. А у літніх старше 65 років ризик становив в 1,61 раза вище. Крім того, вони мали нижчі показники фізичної працездатності.

«Результати нашого дослідження – додатковий доказ того, що рак і його лікування можуть мати несприятливі ефекти на процеси, пов’язані зі старінням, піддаючи ризику прискореного старіння”, – сказала старший автор Ліза Галліккіо, доктор філософії з Національного інституту раку.

“Розуміння того, що категорії людей, які пережили рак, піддаються найбільшому ризику прискореного погіршення фізичного стану, важливо для розробки заходів щодо запобігання, пом’якшення  несприятливих наслідків онкопатології і їх лікування, пов’язаних зі старінням» – говорить Ліза Галліккіо.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button