Всесвіт

Недалеко від центру Чумацького Шляху виявили скупчення пропанолового спирту

Німецькі дослідники недалеко від центру нашої галактики виявили найбільше скупчення пропанолового спирту, коли-небудь виявлене в космосі. Фахівці вважають, що це відкриття може допомогти нам краще зрозуміти, як формуються зірки.

Команда вчених з Радіоастрономічного інституту Макса Планка (Німеччина) виявили недалеко від центру Чумацького Шляху хмару молекул спирту пропанолу. На Землі він використовується як розчинник для воску, поліамідних чорнил, природних і синтетичних смол, поліакрилонітрилу, а також у виробництві поліетилену низького тиску і в багатьох інших сферах.

Дослідники виявили пропанол, а також ізопропанол (ізопропіловий спирт, який використовується для виготовлення дезінфікуючих засобів для рук) поруч з газопиловою хмарою Стрілець B2. Цей регіон прозвали “пологовим залом” через те, що він є місцем народження величезної кількості зірок. Тому виявлення будь-яких нових хімічних речовин у цьому міжзоряному просторі допоможе зрозуміти, як формуються зірки.

Німецькі вчені вже більше 15 років шукають в космосі подібні молекули, проте знайшли тільки зараз. Відкриття стало можливим завдяки появі гігантського надчутливого телескопа Atacama Large Millimeter Array (ALMA) в Чилі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button