Всесвіт

“Хаббл” показав фото двох галактик, які “врізаються” одна в одну (фото)

На фотографії переважають видимі та інфрачервоні хвилі світла. Вчені використовували дані ширококутної камери “Хаббла” 3.

“Хаббл” показав нове зображення пари галактик IC 4271, які ніби “врізаються” одна в одну. Цей об’єкт також відомий як Arp 40. Цікава пара спіральних галактик віддалена приблизно на 800 млн світлових років від Землі. Менша з них накладається на більшу, яка є активною сейфертівською галактикою.

Сейфертівські галактики названі на честь астронома Карла К. Сейферта, який в 1943 році опублікував статтю про спіральні галактики з дуже яскравими емісійними лініями. Сьогодні відомо, що близько 10% всіх галактик можуть бути сейфертівськими об’єктами. Вони належать до класу “активних галактик” – тобто тих, в чиїх центрах є надмасивні чорні діри акрецируючі матеріал, який випускає величезну кількість радіації.

Автори та права: НАСА, ЄКА та б. Холверда (дослідницький фонд університету Луїсвілля, Inc.); 
Обробка зображень: г. Кобер (НАСА імені Годдарда / Католицький університет Америки)

Активні ядра сейфертовскіх галактик найбільш яскраві при спостереженні в світлі за межами видимого спектру. Більша галактика в цій парі – сейфертівська галактика II типу. Це означає, що вона є дуже яскравим джерелом інфрачервоного і видимого світла.

Зображення використовує дані, зібрані під час спостережень «Хаббла». Їх проводили для вивчення ролі пилу у формуванні розподілу енергії дискових галактик з малою масою. Широкий діапазон світла, до якого чутлива ширококутна камера “Хаббла” 3, поряд з її роздільною здатністю, дозволили дослідникам скласти карту пилового диска галактики на передньому плані в найдрібніших деталях в ультрафіолетовому, видимому і інфрачервоному світлі.

На фотографії переважають видимі та інфрачервоні хвилі світла. Фіолетовий колір на зображенні “відповідає” за ультрафіолетове світло, а червоний — ближнє інфрачервоне світло. Решта кольору, в основному, являють собою видиме світло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button