Здоров'я

Медики розповіли, як відрізнити рак шлунка від виразки або гастриту

Італійські медики поділилися способами відрізнити рак шлунка від менш небезпечних захворювань начебто виразки або гастриту. За їх словами, основна «підступність» полягає саме у схожості симптомів зазначених недуг, однак відмінності все-таки є.

Експерти відзначають, що у раку шлунка в принципі немає специфічних симптомів, тому відрізнити його на ранніх стадіях від інших хвороб дуже складно. А коли пацієнти звертаються до лікарів з уже конкретною симптоматикою, мова може йти про просунуту стадію розвитку онкології. При цьому, зазначають медики, у цього виду раку є виражений географічний розподіл. Приміром, значно частіше хворіють в Азії, набагато рідше – на Заході (в Європі і США). А ось для того, щоб як можна раніше визначити наявність такого захворювання, фахівці рекомендують насторожено ставитися до ряду симптомів. Мова йде про появу метеоризму після їжі, хворобливих відчуттях в області живота, блювоті і нудоті, печії, запорах і діареях, втрати апетиту, жовтуватому кольорі шкіри і очних яблук, наявності труднощів при ковтанні, кров’яних включень в стільці, неконтрольованої втрати ваги.

Повідомляється також, що більше інших зіткнутися з цією недугою ризикують чоловіки у віці старше 55 років. Ризик розвитку раку шлунка підвищується при наявності сімейного анамнезу (наявність подібних захворювань у близьких родичів), при вживанні спиртного і тютюну, копченої та солоної їжі.

Кнопка «Наверх»