Поради

6 слів, через які ваше резюме було відкинуто

Незважаючи на те, що в наші дні фахівці з кадрів судять про кандидатів не тільки по резюме, в процесі пошуку роботи цей документ як і раніше залишається одним з найважливіших. Саме тому багато здобувачів вважають за необхідне використовувати старомодні, пишномовні або навіть клішовані формулювання.

На перший погляд, це не здається проблемою, однак варто згадати про те, що ваше резюме – лише одне з багатьох, і весь стос переглядає, як правило, один чоловік. Якщо фахівець з кадрів не зможе швидко зрозуміти, про що йде мова в документі, або втомиться від плутаної оповіді, він просто не зверне на ваше резюме ніякої уваги. Слід зазначити, що резюме призначені для побіжного прочитання, а не для вдумливого розшифрування.

Переконайтеся, що ваш стиль не стане причиною відмови, навіть якщо ви http://it.rabota.ua/ конче потрібні для даної фірми. Для цього приберіть зі свого резюме шість наступних слів.

03-07-15-foto-600x338-1

1. “Використовував”

Ми всі чимось користуємося. Іноді слово “застосовувати” здається нам занадто простим, і ми намагаємося надати значимість своєї діяльності за допомогою складніших слів. Я можу з упевненістю заявити: це не працює. Будьте простіше! Якщо ви хочете підкреслити значимість своєї роботи, позначте результати в цифрах. Кольорові слова і вирази мало що значать.

2. “Допомагав”

З іншого боку, деякі здобувачі занадто соромляться своїх досягнень, а тому зловживають словом “допомагати”, маючи на увазі “співпрацювати” або “вносити свій внесок”. Не бійтеся згадувати про свою роль, щоб потенційний роботодавець не подумав, що ви підносили каву. Визнайте свої заслуги, якщо вони дійсно існують.

3. “Відповідав за”

Ці слова з поганого опису вакансії. Не варто включати їх в резюме. Вони не тільки наганяють нудьгу, але і не дають в повному обсязі описати свої досягнення. Вибирайте конкретні дієслова і ставте їх в початок пропозицій, які формують маркований список. “Запропонував і впровадив нову процедуру …” звучить набагато краще, ніж “відповідав за обслуговування …”.

4. “Працював”

У попередньому абзаці вже згадувалися конкретні дієслова. І це дуже важливо, тому що вам необхідно донести інформацію до людини, яка буде читати ваше резюме. Дієслово “працювати” до конкретних не відноситься. Воно занадто невизначене. Альтернативні варіанти: “обчислювати”, “полегшити”, “подвоїти”, “впровадити”, “знизити” і т.д.

5. Прислівники, що закінчуються на -о і -а

Як правило, прислівники в резюме зайві (втім, як і в більшості текстів). Пам’ятайте, що місце в резюме обмежене, а прислівники не додають особливого сенсу, якщо вам вдалося підібрати правильне дієслово (при необхідності можна скористатися словником).

6. “Мета”

Дозвольте дещо уточнити. Якщо слово “мета” зустрічається в одному з маркованих списків, це нормально, але я настійно не рекомендую вживати його в заголовках. Це виглядає старомодно. У сучасних резюме такі заголовки смішні і безглузді. Якщо вам необхідно якусь подобу введення, напишіть коротке зведення.

Отже, ось сім слів (ну, або більше, якщо перерахувати всі прислівники, які є в нашій мові), які можуть зіпсувати будь резюме. Ретельно вибирайте дієслова, домагайтеся максимальної ясності, не намагайтеся ускладнити текст або, навпаки, надмірно спростити його, позбавивши будь-якого сенсу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button