Поради

Як знайти телефон через IMEI

IMEI – це унікальне поєднання 15 цифр, присвоєне кожному телефону при його виробництві. Він містить інформацію про модель апарату, країну-виробника та інших показників. Цей код залишається незмінним навіть в разі його крадіжки. Як правило, телефонний номер стає неактуальним дуже швидко – практично відразу після пропажі телефону. Для цього достатньо вилучити і викинути сім-карту. Виробники апаратів намагаються максимально ускладнити доступ до коду IMEI. Але іноді все ж зловмиснику вдається його змінити. В такому випадку пошуки зниклого телефону будуть безрезультатним.

01-07-16-foto-600x338-1
Пошук телефону по IMEI: зусилля і перешкоди

Для пошуків зниклого телефону потрібно якомога швидше звернутися до правоохоронних органів і в службу мобільного оператора. На жаль, специфіка такої роботи часто не дає очікуваного результату через досить мляву взаємодію вищевказаних структур.

В Європі співробітництво поліції і служб мобільного зв’язку добре відпрацьовано і дає конкретні результати у випадку пропажі телефону. Це відбиває бажання зловмисників до протиправних дій. У нас з цим все трохи складніше. Самі мобільні оператори можуть вирішити проблему швидко і оперативно. Досить просто блокувати телефон із зазначеним кодом і заборонити йому доступ в мережу після спеціального запиту. Інше питання, що в такому випадку оператор втрачає частину свого прибутку. Тому він не завжди зацікавлений у співпраці та прийняття обмежувальних заходів до сумнівних абонентів. Виявити місце розташування зниклого телефону по IMEI коду цілком реально. Але відслідковувати пересування абонента не входить в компетенцію мобільного оператора. Можна передати таку інформацію в поліцію для подальшого опрацювання, але діяти потрібно дуже швидко, що не завжди відображає реальність. Проте, в разі пропажі телефону все одно потрібно звернутися в зазначені інстанції. Позитивні результати таких пошуків теж є.

Можна внести серійний номер або IMEI код в базу вкрадених телефонів. Часто таким сервісом користуються учасники ринків збуту старих телефонів. Є шанс, що хтось відгукнеться і сповістить вас про знахідку. Якщо ви заздалегідь повідомите про винагороду, то ймовірність виявлення втраченого апарату істотно зросте.

Чого не варто робити, якщо хочете знайти телефон через IMEI

Зараз можна зустріти багато пропозицій від приватних осіб з надання послуг, спрямованих на пошук телефону по IMEI ідентифікатором. Також існує ряд онлайн-сервісів і спеціальних програм, що гарантують швидкий результат. Зрозуміло, все це за гроші. З великою часткою ймовірності можна сказати, що цей вид діяльності є шахрайством. Категорично не рекомендується користуватися подібними пропозиціями, щоб уникнути втрати дорогоцінного часу і фінансів.

Профілактичні дії, щоб знайти телефон через IMEI

Існує програмне забезпечення, яке повідомить вас про зміну сім-карти і повідомить вам новий номер за допомогою смс на альтернативний номер. Це допоможе правоохоронним органам і мобільному оператору скоординувати свої дії в разі вашого швидкого реагування на факт пропажі телефону. Також ви зможете самостійно зв’язатися з новим власником і спробувати вирішити питання мирним шляхом. Що стосується пропажі телефону дійте швидко, наполегливо і грамотно. Ваша активність в такій ситуації – це основний ключ до позитивного результату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button