Технології

Незвичайну електростанцію “Хвилі Архімеда” випробували в Шотландії (фото+відео)

Прототип генерував середню потужність вище 10 кВт і пікову потужність понад 80 кВт в період помірних хвильових умов.

Шотландська морська енергетична компанія провела випробування нової технології перетворення хвильової енергії під назвою «Хвилі Архімеда» (Archimedes Waveswing) біля північно-східного узбережжя країни. Випробування показали кращі результати перетворення енергії хвиль в електрику в порівнянні з аналогами, які тестувалися на тому ж майданчику.

Під час випробувань 50-тонний перетворювач хвильової енергії зафіксував середню потужність понад 10 кВт і пікову потужність понад 80 кВт в період помірних хвильових умов. Пристрій являє собою “підводний хвильовий буй” висотою 7 м і діаметром 4 м.

Концепція електростанції та випробування. Відео: AWS

На відміну від традиційних перетворювачів, він прикріплюється до дна, а не плаває на поверхні, а тому може витримувати навіть найскладніші штормові умови, відзначають в компанії. За оцінками розробників генератор буде працювати навіть під час шторму потужністю 10 балів.

Поточний проект добре підійде для використання на віддалених об’єктах, вважають розробники. Наприклад, його можна використовувати для живлення бурових установок на нафтових родовищах та проведення океанографічного моніторингу.

Підводний буй. Зображення: AWS

Для забезпечення реальних комунальних потреб, компанія планує створити платформу, що об’єднує безліч таких пристроїв. За оцінкою розробників, можна об’єднати до 20 агрегатів потужністю 500 кВт з потенційною потужністю до 10 МВт на платформу.

Хоча генератори на основі енергії хвиль залишаються досить рідкісними і поки не вносять істотного внеску в загальне виробництво електрики, цей ринок активно зростає. За даними Ocean Energy Europe, у 2021 році в Європі було встановлено 2,2 МВт потужності припливних течій порівняно з ледь 260 кВт у 2020 році. З них на енергію хвиль у 2021 рік припало 681 кВт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments