Технології

Півмільйона бур’янів за годину: цей робот замінить найманих робітників для прополки

Робот SprayBox від Verdant Robotics може ідентифікувати і виполювати 500 000 рослин на годину, використовуючи при цьому на 95% менше хімічних засобів від бур’янів.

У конструкції робота 50 форсунок, які під час проходу по полю можуть спеціально націлюватися на окремі бур’яни і культури зі швидкістю 20 рослин в секунду, перш ніж вирвати їх за допомогою прополки або знищити з використанням хімікатів — точність застосування яких наближена до 1 мм.

“Люди все частіше звертаються до таких речей, як покривні і проміжні культури, а також до інших методів регенеративного землеробства, які дозволяють нам зберігати грунт здоровим, — сказав Гейб Сіблев, засновник і генеральний директор Verdant Robotics. – Проблема полягає в тому, що це важко зробити в тому ж масштабі, в якому ми можемо вирощувати монокультури, але саме за допомогою них ми годуємо світ».

Ідентифікація рослин на полі

Коли ж роботи, такі як SprayBox, ідентифікують рослину, вони не просто «стріляють» в неї хімікатом і забувають. Вони активно будують – сантиметр за сантиметром – карту всього поля з геолокацією та ідентифікатором кожної рослини на ньому. Вважається, що такий масовий збір даних є ключем до того, щоб зробити регенеративне сільське господарство можливим у широких масштабах, де в іншому випадку доведеться наймати велику кількість робітників.

“За іронією долі, це свого роду повернення до того, як ми займалися сільським господарством 100 років тому. Розкриття знань, які є у багатьох літніх виробників, і повернення їх за допомогою технологій», — сказав Сіблев.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button