Наука

Ці кишкові мікроби допоможуть дожити до глибокої старості

Це відкриття може змінити загальну тривалість життя всієї планети, якщо вчені зможуть зрозуміти причини утворення унікальних бактерій

Біологи з Медичної школи університету Кейо в Токіо разом з колегами з США вивчили склад кишкового мікробіому у людей, які досягли 100-річного віку. Виявилося у довгожителів більше унікальних кишкових бактерій, які, ймовірно, можуть пояснити їх тривалість життя.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Відомо, що довгожителі менш схильні до вікових хронічних захворювань і інфекцій, ніж люди у віці до 100 років. Щоб зрозуміти, в чому може полягати причина, вчені проаналізували мікробіоту в зразках калу трьох різних груп добровольців. 160 учасників дослідження були старше 100 років, 112 були у віці від 85 до 89 і 47 людей — від 21 до 55.

В ході аналізу зразків автори роботи виявили, що у довгожителів було багато кишкових мікробів, які виробляли унікальну жовчну кислоту, що пригнічує ріст патогенів. Простеживши біосинтетичні шляхи утворення вторинних жовчних кислот, вчені ідентифікували бактерії, відповідальні за їх виробництво. Однією з них виявилася Odoribacteraceae.

Однак на цей час автори роботи точно не знають, чому у довгожителів більше бактерій Odoribacteraceae.

“Можливо, генетичні фактори та дієта вплинули на склад мікробіоти кишечника», — сказала автор дослідження Кенія Хонда. “Вони також можуть бути успадковані, але у нас немає даних, які б вказували на таку можливість”.

Також невідомо, коли саме чисельність Odoribacteraceae починає збільшуватися і може свідчити про довголіття. Можливо, бактерії розвиваються вже в літньому віці, але є ймовірність, що вони множаться протягом усього життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments