Наука

Німецькі вчені виростили гриб, який на смак і по запаху як суниця

Біохіміки під керівництвом професора Гісенського університету Хольгера Цорна виростили гриб зі смаком і запахом суниці. Його збираються використовувати для екологічних ароматизаторів.

Автори нової роботи використовували гриб-трутовик виду Wolfiporia cocos. Їх зазвичай використовують для розкладання рослинної біомаси й виробництва ваніліну, а також інших речовин, що відповідають за характерний запах малини, мигдалю, полуниці й так далі.

Під час нової роботи дослідники з’ясували, що цей вид гриба можна використовувати для виробництва молекул, що складають основу аромату суниці. В такому випадку Wolfiporia cocos потрібно вирощувати на біомасі зі смородинового макухи з додаванням аспарагінової кислоти. В результаті вони почнуть виробляти летючі молекули, які складають основу запаху суниці й полуниці, — метилантранілат, гераніол та інші.

Щоб оцінити смакові властивості й запах грибів, дослідники запросили експертів, які професійно розбираються в ароматах різних харчових продуктів. Вони колективно підтвердили, що отриманий гриб пахне як суниця і полуниця. Також вони допомогли авторам виділити чотири основні речовини, відповідальних за смакові й нюхові рецептори та впливають на людину.

За словами авторів, їх робота допоможе створити екологічні ароматизатори полуниці та суниці: вони будуть більш природні й приємні для людини.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button