Наука

Важка форма COVID-19 може пошкодити очі

Нове дослідження, проведене вченими Паризького університету, передбачає, що люди, які пережили важку форму COVID-19, можуть мати серйозні проблеми з очима.

Adina Voicu / Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі Radiology, вчені проаналізували знімки магнітно-резонансної томографії (МРТ) 129 пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19. У дев’яти пацієнтів (7%) були виявлені «вузлики» на задній стороні очей, які можуть бути ознаками запалення або прямого ураження ока. Вісім з дев’яти мали вузлики за обома очима.

На жаль, у цього відкриття більше питань, ніж відповідей. Воно вказує на те, що деякі симптоми захворювання залишаються непоміченими, оскільки медичні працівники зосереджені на більш нагальних і небезпечних для життя проблеми, викликані COVID-19.

На цей час вчені не впевнені, чому з’явилися ці вузлики. Дослідники не спостерігали за пацієнтами під час хвороби, а дані МРТ були вивчені вже «постфактум». Це означає, що вони не змогли остаточно встановити причинно-наслідковий зв’язок між важким COVID-19 і вузликами. Вони також не знають причину їх появи, як довго вони розвивалися і чи дійсно привели до помітної втрати зору.

З одного боку, очі містять ті ж рецептори ACE2, на які накидається коронавірус при атаці клітини, тому вузлики можуть бути результатом прямого зараження. Їх поява також може бути результатом запальної або імунної відповіді на коронавірус.

Тепер команда працює над цим питанням. Вони планують провести нове дослідження, і на цей раз, початковий медичний огляд пацієнтів з COVID-19 буде включати і огляд очей.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button