Авто

Німці оголосили про здешевлення вуглепластику (карбону) для виробництва автомобіля

Витрати на виробництво карбону в найближчому майбутньому можуть знизитися на 90 відсотків. Компанії, які займаються створенням матеріалу, «перебувають на півдорозі» до досягнення цієї цифри. До такого висновку прийшла німецька компанія MAI Carbon, яка має державну і приватну підтримку. Зокрема, партнерами проекту разом з іншими 70 компаніями є BMW і Audi. Про це повідомляє Bloomberg.

foto_cikavosti_10.10.2014-015_resized

Як відзначають фахівці, зараз використання в конструкції машин великої кількості карбону неможливо через його вартості – близько 20 доларів за один кілограм. Сталь же коштує набагато дешевше – менше одного долара за кілограм. Крім того, карбон вважається дорогим матеріалом через труднощі його створення.

Читайте також: Надміцні вуглецеві волокна

За прогнозами, значне зниження вартості вуглепластика може відбутися тільки в разі повної автоматизації виробництва. Отже, в цьому випадку відбудеться заміщення сталевих конструкцій карбоновими.

На початку липня стало відомо, що BMW збирається витратити 200 мільйонів доларів на розвиток в США спільного підприємства з виробництва карбону з компанією SGL Group. SGL також входить до складу учасників проекту MAI Carbon. Розробки щодо зниження вартості вуглепластика також ведуть Ford і General Motors.

Натхнення: motor.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button