Авто

Nissan DIG-T R – найефективніший двигун внутрішнього згоряння

Компанія Nissan натхнено веде підготовку свого гоночного електричного автомобіля ZEOD RC (Zero Emission On Demand Racing Car) до участі в гонці Ле-Ман, до 24 – годиннної гонки «на виживання», в якій важливими параметрами автомобіля вважається не тільки його швидкість, а й надійність, економічність, вага і безліч інших параметрів. І не так давно представники компанії Nissan продемонстрували громадськості другу частину гібридної силової установки автомобіля ZEOD RC, трициліндровий бензиновий двигун DIG – T R, об’ємом 1.5 літра, який має найкраще на сьогоднішній день значення відношення потужності до ваги.

hibryd

Розмір двигуна DIG – T R становить 500 на 400 і на 200 мм. При вазі в 40 кілограм цей двигун має потужність в 400 кінських сил (298 кВт) при значенні обертового моменту 380 Нм. На кожен кілограм ваги двигуна доводиться по 10 кінських сил його потужності і це значення вище, ніж співвідношення потужності до ваги у двигунів Формули 1, схвалених асоціацією FIA для чемпіонату світу цього року.

Двигун DIG – T R є яскравим прикладом зусиль фахівців компанії Nissan, спрямованих на скорочення розмірів, зменшення ваги і збільшення ефективності двигунів внутрішнього згоряння. Основною технологією, яка була реалізована в двигуні DIG – T R, є технологія зменшення тертя всюди, де це можливо. Ефекту зниження тертя фахівцям Nissan вдалося домогтися за рахунок розробки спеціального складу палива та використання мастила, яка була розроблена за участю фахівців однієї з французьких компаній, що спеціалізується на інноваційних мастильних матеріалах.

Після того, як автомобіль ZEOD RC пройшов низку динамічних випробувань на спеціалізованому стенді, компанія Nissan відправила його на дорожні випробування, в ході яких була перевірена робота електричної та бензинової складових трансмісії автомобіля. Пізніше автомобіль ZEOD RC буде брати участь у подальшій програмі випробувань, яка буде проводитися протягом чотирьох місяців. І тільки після всього цього автомобіль ZEOD RC буде допущений до участі в 24- годинній гонці Ле-Ман, яка стартує в червні цього року.

Весь досвід, який придбають фахівці компанії Nissan, і всі інноваційні технологічні рішення, які реалізовані в конструкції автомобіля ZEOD RC, будуть використані пізніше при підготовці до світового чемпіонату на витривалість FIA World Endurance Championship, який відбудеться в 2015 році.

«Компанія Nissan стане першим у світі автовиробником, який буде використовувати трициліндровий двигун внутрішнього згоряння в одній з найголовніших автомобільних міжнародних подій, в гонці Ле-Ман» – розповідає Даррен Кокс (Darren Cox), директор підрозділу Global Motorsport компанії Nissan, – «Ми весь час прагнемо здобути лідерство в галузі в напрямках зменшення маси і збільшення ефективності наших автомобілів. І уроки, здобуті під час розробки двигуна DIG – T R, будуть повною мірою використані при розробці автомобілів майбутнього покоління нашої компанії».

[youtube]Nv1hWjzjgMc[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button