Різне

Як правильно купатися дітям у відкритій водоймі

Плавання загартовує і підвищує обмін речовин, відповідно, сприяє розвитку підлітків і дітей. Плавання чудово тренує легені; недарма у плавців найбільша життєва ємність легенів – 6000-8000 см3! Плавання відмінно зміцнює серце і судини, сприяє підтримці нормального тиску людини. Плавання сприятливо діє на нервову систему – поглиблює сон, знижує перезбудження. Плаванням можна без остраху займатися і при сильній короткозорості.

Як правильно купатися дітям у відкритій водоймі

І, звичайно, плавання влітку дитячих таборах потрібно використовувати повною мірою, без зайвої боязкості і перестраховки (не оберігати, а загартовувати дітей!). Однак, відстоюючи цю точку зору, не можна впадати в крайність. Крайнощі завжди небезпечні. Адже користь плавання приносить лише тоді, коли його застосовують у певних дозах, розумно, а не безконтрольно.

Знайома картина: зуб на зуб не потрапляє, шкіра “гусяча”, губи сині, пісок прилип до тіла, а хлопчаки встають з піску і знову (хоч і не до душі!) йдуть до води і пірнають один за одним. Знаменитий французький вчений Луї Пастер проробив цікавий досвід: ставив курку на півгодини в холодну воду і прищеплював їй сибірську виразку. У курей існує вроджений імунітет (тобто несприйнятливість) до цього захворювання. Але після переохолодження ніг курка Пастера занедужувала виразкою. Холодна вода знизила опірність її організму, зруйнувала вроджений імунітет.

На слизовій оболонці носа і горла людини і на її шкірі живуть хвороботворні мікроби. Поки організм сповнений сил, мікроби ці не можуть викликати хвороби. Але варто організму дуже сильно перевтомитися (від порушення режиму) або переохолодитися (від нерозумного купання), як ці самі мікроби відразу беруть верх над захисними силами людини і він захворює – ангіною, фурункульозом, запаленням верхніх дихальних шляхів.

Користь від купання, або як потрібно купатися

На початку літа, поки організм ще не звик до води купайтеся раз на день. Якщо вода ще не дуже тепла і ви до цього спеціально не гартувалися, почніть лише з занурення у воду: пориньте і швидко виходьте на берег, розітріться гарненько рушником, побігайте, зробіть гімнастику. Наступного дня занурьтеся не надовго, але швидко пропливаючи. Знову на березі розітріться рушником. З кожним днем пропливає все більшу і більшу дистанцію. Таким чином, користь від купання буде максимальною. Найкращим варіантом буде, якщо у ви проживаєте у власному будинку, будівництво від “KAFKO pool products” власного басейну, що дозволить систематично купатися у відкритій водоймі.

Якщо погода встановилася і вода тепла, через тиждень-другий переходьте на двох, а то й триразове купання. А тривалість кожного купання до кінця літа можете довести до 20-30 хвилин, при дуже теплій воді (на півдні) – до 45 хвилин. У середині літа загартовані хлопці можуть купатися раз або два в день і в негоду. Але перед купанням в цьому випадку треба гарненько розігрітися бігом і гімнастикою на березі.

Звичайно, такі дози купання приблизні. Худенькі хлопці (не кажучи вже про ослаблених дітей) замерзають раніше, і тому і раніше треба вилазити з води. Спільними ж орієнтирам для всіх можуть служити самопочуття і зовнішній вигляд. Після купання у вас має бути відчуття бадьорості, радості, душевного підйому або приємної втоми. Якщо ж ви довго не можете зігрітися, значить, ви явно перекупалися і час перебування у воді треба скоротити. І ще порада: у воді потрібно активно плавати, рухатися, а не мляво ворушити руками і ногами або ж пасивно лежати на спині. Енергійне плавання підвищує теплоутворення, організм довше не переохолоджується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments