Екологія

Низьку успішність школярів пояснили підвищенням температури повітря

Дослідження показали, що температура вище 26,7 градуса Цельсія знижує когнітивні здібності і заважає навчанню. Таким чином, в майбутньому зміна клімату вплине на систему освіти, особливо в спекотних країнах.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Міжнародна група дослідників проаналізувала дані про успішність у школах 58 країн, отримані з 2000 по 2015 рік (в США були взяті дані з 2009 року). Робота проходила у два етапи. На першому вчені розглянули результати тестів з математики, природничих наук і читання Міжнародної програми з оцінки освітніх досягнень учнів (PISA), яке за час дослідження пройшли понад 144 мільйонів школярів по всьому світу. На другому – результати іспитів, які щорічно здають учні в США в рамках щорічного національного тестування з математики та англійської мови (ELA). Зібрані дані співвіднесли з показниками середньорічної температури. Висновки опубліковані в журналі Nature Human Behavior.

Аналіз показав, що температура 26,7 градуса Цельсія впливає на когнітивні здібності, витривалість і робочу пам’ять учнів. Кожен додатковий спекотний день знижував результати іспитів на 0,18 відсотка, а прохолодні дні, в свою чергу, ніяк на них не впливали. Особливо сильно це позначалося на дітях з бідних країн, де середньорічна температура висока, а в школах, як правило, немає систем вентиляції. У США зниження успішності спостерігали в основному серед бідних верств населення.

Джошуа Гудман, професор освіти і економіки Бостонського університету і співавтор дослідження, зазначив, що для підвищення якості освіти і благополуччя учнів важливо стежити за умовами в школах.

«Віддача від цього з часом буде тільки зростати», – додав учений.

Дослідники вважають, що підвищення середньорічної температури, пов’язане зі зміною клімату в майбутньому, серйозно вплине на економічне зростання країн і якість життя населення. Крім того, це можуть бути не всі закономірності і потрібні додаткові роботи, щоб виявити нові.

Раніше вчені з’ясували, що висока температура по-різному впливає на когнітивні здібності чоловіків і жінок. Команда з Берлінського соціологічного центру в Німеччині провела дослідження, в якому брали участь 500 студентів. Соціологи розділили їх на групи і запрошували в аудиторію, де пропонували вирішити кілька тестів. Попередньо температуру в приміщеннях міняли в діапазоні від 17 до 32 градусів Цельсія.

Результати показали, що жінки значно краще вирішують завдання при високій температурі, а чоловіки – при низькій. Автори роботи припустили, з чим це може бути пов’язано: жінок робить більш посидющими і працездатними спека, а чоловіків, навпаки, холод.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button