Екологія

Заборона на викид хімічних речовин в озоновий шар запобігла раку 443 мільйонів американців

Американські вчені з Ncar, Національного центру атмосферних досліджень вивчили наслідки заборони, накладеної на викид хлорфторвуглеводів в озоновий шар.

Гриби стали основою нового знеболюючого засобу

За допомогою комп’ютерного моделювання дослідники проаналізували стан шкіри й очей жителів США, за умови якби Монреальський протокол не був підписаний і хлорфторвуглеводи вироблялися б досі й викидалися в озоновий шар. Дослідники дійшли висновку, що угода запобігла 443 млн випадків раку шкіри й 63 млн випадків катаракти у людей, що народилися в Сполучених Штатах до кінця цього століття. Також воно зменшило на 2,3 млн число смертей від раку шкіри в США за цей час.

Монреальський протокол був підписаний в 1987 році країнами-учасницями ООН. Наприкінці 1980 років політики прислухалися до вчених і підписали заборону на виробництво хімічних речовин, що руйнують озоновий шар.

Озоновий шар діє як щит навколо планети, стримуючи захищаючи її від ультрафіолетового випромінювання. Випромінювання завдає шкоди очам і провокує розвиток раку шкіри та імунологічні порушення.

«Це дуже обнадіює», – сказала  одна з авторів дослідження Джулія Лі-Тейлор, співавтор дослідження. “Але глобальні екологічні проблеми можна вирішувати, тільки об’єднавши зусилля країн”.

Дослідження було опубліковано в журналі ACS “Хімія Землі та космосу”.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button