Екологія

У 2015 році вітряні млини Данії виробили рекордну кількість енергії

У минулому році вітрогенеруючі потужності Данії виробили таку кількість енергії, якої вистачило для покриття 42% електроспоживання всього королівства. Це найвищий світовий показник, крім того, Данія побила власний рекорд 2014 року — тоді цифра сягала 39%.

У компанії відзначають, що 2015 рік був вітряний, ніж попередній, однак, не всі вітрогенеруючі потужності працювали: якщо б дві вітроелектростанції не вийшли з ладу, виробленої енергії було б на 1.5% більше.

Статистика свідчить, північна частина країни лідирує по виробництву енергії вітру, і там її генеруються більше, ніж необхідно споживачам. Як пояснює аналітик компанії Карстен Віттруп, в тому, що є години, коли виробництво перевищує споживання (а їх у 1460 році було з 8760 можливих), немає нічого незвичайного. Однак, у випадку західної Данії надлишок потужностей склав 16%, і коливання вироблення електроенергії принесли додатковий прибуток за рахунок її імпорту і експорту.

Данські виробники вітрової електроенергії продавали надпотужність в Норвегію, Швецію і Німеччину, і в разі вигоди купували гідроелектроенергію у Норвегії, сонячну електроенергію у Німеччині і енергію, вироблену на електростанціях Швеції.

Нагадаємо, що в планах парламенту королівства досягти до 2020 року збільшення частки вітрогенерації у структурі електроспоживання до 50%, що, за прогнозами компанії Energinet, цілком реально.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button