Екологія

В Індійському океані виявлена чергова «мертва зона»

Як повідомляє редакція журналу Nature Geoscience, в північно-західній частині Індійського океану виявлена область так званої «мертвої зони». Це область води, яка практично не містить у своєму складі кисню. Унікальність цієї знахідки в тому, що раніше зареєстровані подібні області не перевищували декількох квадратних кілометрів. Появу «мертвих зон» вчені пов’язують з впливом глобального потепління та поступовим вимиранням океану.

e933c7700661ce4a1f825d2faf6436e5

За відкриттям стоять фахівці з Університету Південної Данії спільно зі своїми німецькими колегами з Інституту морської мікробіології імені Макса Планка та Національного інституту океанографії з Індії. Знахідка вчених, як вже було зазначено, знаходиться в північно-західній частині Індійського океану, а якщо бути точним, в районі Бенгальської затоки. Її площа дорівнює 60 000 квадратних кілометрів, а розташована «мертва зона» на глибині від 100 до 400 метрів.

У цих водах практично відсутній кисень, але дуже багато азоту, мікроорганізми для переробки якого тут також відсутні. За словами дослідників, глобальне потепління і танення льодовиків призводить до збільшення об’ємів води і розширенню океану. А густозаселені місцевості Бенгальської затоки сприяють проникненню в світовий океан великої кількості азоту з добрив, що застосовуються в сільському господарстві. Ці два фактори у сукупності призводять до зростання «мертвої зони» і зникнення живих організмів з водного середовища. Як говорить провідний автор дослідження Лора Брістоу,

«Стандартні методики не зафіксували в Бенгальській затоці ознак втрати азоту, як це відбувається в інших «мертвих зонах». Зараз загальна площа «мертвих зон» на всій земній кулі перевищує 245 тисяч квадратних кілометрів, і вони продовжують рости».

В Індійському океані виявлено “мертва зона” площею 60 000 квадратних кілометрів


Станція по вивченню вод в Бенгальській затоці

Схожі «мертві зони» (щоправда, набагато менші за обсягом) раніше вже були виявлені біля берегів Північної і Південної Америки, Намібії, біля західного узбережжя Індії і в Аравійському морі. Фахівці з вивчення океану прогнозують появу ще більшої кількості «мертвих зон» в майбутньому, якщо зараз не буде вжито заходів по боротьбі з факторами, які провокують їх виникнення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button