Авто

NOKIA розробляє навігаційні карти для автомобілів майбутнього

Автомобіль з незалежним управлінням може слідувати за маршрутом, ґрунтуючись на найточніших інтерактивних картах місцевості, які будуть повністю відповідати реальній дорожній ситуації. Автономність управління дозволяє пасажирам досягти кінцевої точки подорожі без втручання водія.

19-12-14-foto-600x407-1

Пітер Скіллман, провідний проектувальник відділення картографії фінської компанії Nokia HERE, планує об’єднати зусилля своєї команди і американської компанії WIRE, щоб створити навігаційні карти високого дозволу. Сучасні автомобільні навігатори використовують карти, які допомагають водієві здійснювати послідовні дії, щоб в кінцевому підсумку досягти мети маршруту. «Через стільки-то метрів поверніть праворуч, через стільки-то — наліво» — роль навігатора вичерпується вказівками подібного роду. При цьому положення автомобіля схематично показується на умовній карті, по якій можна судити лише про рух у правильному чи неправильному напрямі.

[ads2] Дана технологія хороша для GPS-навігації автомобіля, яким управляє людина. Однак для автономного управління машиною майбутнього автоматичний навігатор повинен знати не тільки відстань у метрах до найближчого повороту, але і відстань в сантиметрах до бордюру. Дорожня карта для такого навігатора повинна оновлюватися щомиті, доповнюючи інформацією про інтенсивність руху, аваріях, пробках, об’їздах, закритих ділянках доріг. Крім цього, навігаційний пристрій автономного транспортного засобу має користуватися довірою пасажирів. Адже їх безпека залежатиме не від водія, а від автоматичної, роботизованої системи.

Читайте також: Самокеровані автомобілі будуть популярніші від швидкісних поїздів

Згідно з прогнозами, повністю автономні автомобілі можуть з’явитися на дорогах вже в 2017-2020 роках. Незалежно від того, чи отримають вони широке поширення або ж людство не допустить засилля «автомобілів-роботів», вже сьогодні існують моделі з повністю автоматичним процесом парковки і інтелектуальною системою круїз-контролю. Цим авто також необхідна деталізована інтерактивна карта високого дозволу. Не виключено, що незабаром з’являться машини, які будуть автоматично об’їжджають калюжі, щоб уникнути бруду. Але можна тільки уявити, яку небезпеку вони будуть піддавати оточуючих, якщо почнуть маневрувати без урахування реальної дорожньої ситуації. Тому найдокладніші навігаційні карти — жива вимога часу.

Натхнення: innoros.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть